Spread the love

rasnovDaca sunt multe sau nu probabil ca vom vedea pe parcurs – dar in mod sigur vor exista multi oameni care vor dori sa vada mult mai multe concerte din lista dar nu vor putea, din varii motive (bani, timp, imposibilitate fizica daca sunt doua sau trei in acelasi timp etc). Si e vorba doar de Bucuresti! Deci dragi promoteri, va rog nu mai acceptati nicio oferta in lunile astea :).

 

02.10: Urban Metal 2 / Valerinne, Tragic
03.10: Flesh Rodeo / Lansare album “Tellurium-128” / Flesh Rodeo, Axial Lead
04.10: Tiarra, DinUmbra
05.10: Metal Under Moonlight XXXIV / The Hourglass, Inbound, Apotheoses, StoneLight
05.10: Core from Italy / Ready, Set, Fall!, Forgotten Tears, Spleen Flipper, Till Lungs Collapse
05.10: Luna Amară live @ Fabrica / Luna Amara, Luna amară, Up To Eleven
06.10: Awakening Sun, Violesson
09.10: Urban Metal 3 / Abigail, L.O.S.T., Armies of Enlil
10.10: White Walls / Lansare album “Escape Artist” / White Walls, breathelast, Subliminal Damage
11.10: Hurts / Exile Tour
11.10: Unholy Trinity Tour 2013 / Code Red, Indian Fall, Deliver The God
12.10: Romanian Thrash Metal Fest / 2nd Edition / Artillery, Azarath, Nocturnal, Bio-Cancer, Decease, Terrorhammer, Sofisticator, Axecutor
15.10: All Is One Tour 2013 / Orphaned Land, Klone, Bilocate, The Mars Chronicles
18.10: Delirium X Tremens / Kamen, Violesson
19.10: Metal Knights European Tour 2013 / Tim Ripper Owens, Acidcell, Crossholder
19.10: Trooper/ lansare album
19.10: Up To Nirvana / Nirvana tribute band
20.10: Queensrÿche
20.10: Urban Metal #5 / Demonical, Spasmodic, Hailstone
21.10: Leprous, Blindead, Taine
25.10: Maximum Rock Festival / My Dying Bride, The 69 Eyes, Leaves’ Eyes, Samael, Atrocity, Abigail, GOD, White Walls
26.10: Maximum Rock Festival / My Dying Bride, The 69 Eyes, Leaves’ Eyes, Samael, Atrocity, Abigail, GOD, White Walls
26.10: Last Hope, Vendetta, Rock n Ghena
07.11: Betraying The Martyrs
12.11: Halo Of Blood Over Europe 2013 / Children of Bodom, Decapitated, Medeia
15.11: Treize Fest II / Spiritual Ravishment, New Age, DinUmbra, Innergrave
16.11: Dordeduh, Kistvaen
16.11: Metal Under Moonlight XXXV / Kamen, Syn Ze Sase Tri, Neokhrome
23.11: The Ocean, Tides From Nebula, Abraham
27.11: Anneke van Giersbergen
29.11: November to Dismember Metal Fest 2013 / Hail of Bullets, Impaled Nazarene, Negură Bunget, Aura Noir, Ahab, Infest, Avulsed, Spasm
30.11: November to Dismember Metal Fest 2013 / Hail of Bullets, Impaled Nazarene, Negură Bunget, Aura Noir, Ahab, Infest, Avulsed, Spasm

PS Scuze daca am omis vreun eveniment, a fost fara intentie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.